FYZIOTERAPIE


Kombinací manuální medicíny, Vojtovy metody, Dynamické neuromuskulární stabilizace a konceptu Spiraldynamik léčíme bolesti pohybového systému, ovlivňujeme skoliózu páteře, kulatá záda, nesprávné postavení dolních končetin a rehabilitujeme poúrazové i pooperační stavy u dětí a dospělých. V rámci gynekologické fyzioterapie řešíme dysfunkce pánevního dna, funkční ženskou sterilitu nebo bolestivé stavy během těhotenství a po porodu. Samozřejmostí každé návštěvy je nácvik vhodné autoterapie nebo-li volba cviků a úprava pohybového režimu, které poté provádíte samostatně.


Ambulantní fyzioterapie - frekvence a celkový počet návštěv se odvíjí od zdravotního stavu. Vždy předchází vzájemná domluva v rámci stanovení terapeutického plánu. Pro úspěšnou léčbu méně závažného stavu se osvědčuje po úvodní terapii absolvovat alespoň 1-2 kontrolní návštěvy, abyste se ujistili, že naše instrukce/cviky provádíte správně. Komplikovanější zdravotní stav obvykle vyžaduje rozsáhlejší pohybovou korekci a tudíž delší spolupráci. Pokud máte zprávy z lékařských vyšetření týkající se Vašeho problému, mějte je na úvodní vyšetření s sebou. Samozřejmě poradíme s výběrem lékaře-specialisty, pokud by pro Vaše obtíže nebyl fyzioterapeutický zásah vhodný či dostačující.

Domácí fyzioterapie - nemůžete-li docházet na rehabilitaci, zhodnotíme stav pohybového systému a poskytneme individuální terapii u Vás doma. Pokud máte domácí posilovnu, sestavíme trénink a naučíme správné technice cvičení na Vašem sportovním vybavení.